FotoFata

FotoFata - Botanická zahrada Praha - kurzy fotografování pro neprofesionály

Botanická zahrada Praha

Topí Photo

kudyznudy

CO JE TO FOTOFATA

Také jste si už všimli, že autory řady skvělých fotografií jsou obyčejní lidé, vybavení zcela běžnou technikou? Přesto se jim podaří zachytit kouzlo okamžiku a zprostředkovat ho ostatním. Pro všechny, kdo cítí, že mají fotografické "oko" a v kreativitě je brzdí jen omezení jejich fotoaparátu a neznalost profesionálních tipů a triků, připravuje Topi Pigula atypické fotokurzy.

Ve spolupráci s Botanickou zahradou v Troji vznikla série kurzů pro všechny milovníky rostlin. Šest měsíců – šest kurzů – šest témat. Máme za sebou tři ročníky, všechny se velmi podařily - ze druhého ročníku vznikl díky sponzorovi i kalendář.
Chcete se přidat? Čtěte dál!


Každou druhou sobotu v měsíci od ledna do června mohou zájemci moci fotografovat to nejlepší, co v daném měsíci areál Botanické zahrady v Troji (dále jen BZT) nabízí.

Jednotlivé kurzy na sebe navazují jen částečně, takže lze absolvovat jeden termín i celou sérii. Každý blok má své samostatné téma.
V ceně je zahrnut nejen vstup do celého areálu BZT včetně skleníku Fata Morgana, ale i vyjednané povolení práce se stativem.

Dvacet nejlepších fotografií z projektu Fotofata je celé následující léto vystaveno v prostorách Botanické zahrady Troja.

S ohledem na omezený počet míst v kurzech není možné platit kurzovné na místě v hotovosti. Rozhoduje pořadí přihlášek a včasná úhrada kurzovného. Čtěte prosím pozorně instrukce níže.

---------------------------------------

TÉMATA JEDNOTLIVÝCH SEMINÁŘŮ:

LEDEN
Zasněžená japonská zahrada a sbírka bambusů + první část skleníku Fata Morgana - polopoušť)
ÚNOR
Fata Morgana - tropický nížinný les + pokud už pokvetou vilíny či  krokusy)
BŘEZEN
Drobné cibuloviny ; Vřesovce (Erica sp.) na vřesovišti podél viniční zdi ; Rostliny z rodu Adenium
DUBEN
Jaro na plné pecky: drobné cibuloviny, narcisy, tulipány, japonská zahrada - v případě hezkého počasí venkovní fotografie
KVĚTEN
Výstava bonsají v japonské zahradě ; Kultivary středních a vysokých kosatců ; mrazuvzdorné palmy - spíš celky a polocelky v dolní části venkovních expozičních ploch
ČERVEN
Vinice sv. Kláry + posezení u vínka a fotek (hodnocení?) ve viničním domku) ; Jednotlivé odrůd vín - foto a ochutnávka :-)

---------------------------------------
PROGRAM KAŽDÉHO JEDNOTLIVÉHO SEMINÁŘE:

9.00 - sraz účastníků u pokladny skleníku Fata Morgana (vstupenky řeší lektor).
Prosíme, přijďte přesně - skupinka odchází dovnitř areálu do kanceláří BZ.

9.15 – 10:15
úvodní část v zasedací místnosti BZT. Kompozice, technika, teoretický úvod, odložení zavazadel, pravidla pohybu po BZT, omezení. Označení účastníků.

10:15 – 12:30 - první praktická část v zahradě dle konkrétního měsíce

12:30 - 13:30
krátký oběd – první možnost rozebrat fotografie, konzultovat problémy, sníst si svačinu (automat s bagetami je v areálu, nebudete muset okusovat rostliny. Jen teplé jídlo je daleko)
Pauzu na oběd můžete po společné dohodě zrušit a nahradit fotografováním !

13:00 – 15:30 - druhá praktická část v zahradě

15:30 - 17:00
závěrečná část v zasedací místnosti BZT – rozbor nejlepších fotek, výběr pěti nejlepších fotografií od každého účastníka do online hlasování na webu, výměna kontaktů

17:00
oficiální ukončení akce

---------------------------------------

CO S SEBOU:

K dispozici máme velkou uzamykatelnou kancelář s kuchyňkou, projektorem a počítačem. Zde je možné uschovat si věci během fotografování venku.

  • v zimě myslete na opravdu teplé oblečení, tři hodiny v terénu jsou poměrně dlouhý časový úsek.
  • hodí se drobné do automatu na capuccino, horkou čokoládu atd nebo na nápoje v PET lahvích. Černý nebo ovocný čaj i kávu do hrnečku Vám ochotně uvaříme i bez drobných.
  • do dubna oběd s sebou, od dubna je za rohem otevřené příjemné venkovní občerstvení.
  • Pokud máte notebook, vezměte si ho s sebou, Pro ostatní bude k dispozici počítač lektora nebo stolní počítač v místě.
  • Nezapomeňte si hlavně kabel, kterým je možné přetáhnout fotografie z fotoaparátu do počítače, nebo čtečku paměťových karet. 
    Jsme připraveni na standardní SD karty. Na lednové Fotofatě jsme ale řešili problém s nestandardní velikostí paměťové karty u staršího typu fotoaparátu Olympus.

---------------------------------------

PŘIHLÁŠKY A PLATBY:
Vyplněním přihlášky si pouze na následujících 10 pracovních dnů rezervujete místo v kurzu. Do tohoto data je třeba provést bezhotovostní platbu kurzovného na účet
2200447973 / 2010. Stejný je uvedený v přihlášce. Variabilním symbolem je Vaše datum narození ve tvaru RRMMDD + číslo kurzu na který se hlásíte (leden = 0113). Konstantní symbol je 0308. Pozor, bez variabilního symbolu nejsme schopni Vaši platbu spárovat !!!!!

Pokud neobdržíme Vaši platbu ve stanoveném termínu, Vaši přihlášku vyřazujeme a na Vaše rezervované místo se dostává účastník, který se přihlásil jako první po Vás. V případě plného naplnění kurzu jsou další přihlášení účastníci zařazeni na čekací listinu - pro případ, že se některé místo uvolní. O této eventualitě je budeme obratem informovat.

STORNO:
Účast na kurzu lze stornovat nejpozději do pěti pracovních dnů před datem konání akce, a to emailem na adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (uvedena i v přihlášce na kurs). Pořadatel potvrdí obdržení požadavku na storno. V případě, že není storno pořadatelem potvrzeno, není považováno za platné. Poplatek za kurzovné v případě včasného storna bude pořadatelem vrácen na účet účastníka, ze kterého bylo kurzovné uhrazeno. Pokud bude účast stornována později, poplatek za kurzovné nevracíme.

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT
Chcete-li kurs věnovat jako dárek, vyplňte přihlášku jménem obdarovaného, zašlete platbu (pozor, pokud platíte z účtu s jiným jménem, musí přesně odpovídat variabilní symbol, jinak nejsme schopni platbu spárovat) a emailem si požádejte o vydání dárkového certifikátu.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ PRO VÝSTAVU:
Celkem je vystaveno 21 fotografií. Z tohoto počtu vybírá 15 fotografií odborná porota složená z botaniků, zástupců vedení Botanické zahrady Praha, zástupců reklamního oddělení Botanické zahrady Praha a fotografa Topiho Piguly.

Šest fotografií je vybráno na základě veřejného hlasování podle následujícího klíče: Každý účastník kurzu deleguje do hlasování pět svých nejlepších fotografií. Ty jsou následující pracovní den umístěny do onlinové fotogalerie. Jednotlivé fotografie je možno ohodnotit počtem hvězdiček od jedné do pěti (nejvíce hvězdiček - nejvíce se líbí). Hodnocení se sčítají. Fotografie z každého kurzu je možné hodnotit do posledního dne kalendářního měsíce, ve kterém se kurs konal. Fotografie s nejvyšším hodnocením je pak zařazena mezi vybrazné pro výstavu.

Upozornění: Všechny fotografie, vybrané pro hodnocení a výstavu, má mít Botanická zahrada v Troji následně po dobu tří let oprávnění používat pro tištěnou i online propagaci, vždy s uvedením autora fotografie.

PRAVIDLA HLASOVÁNÍ NA WEBU:
Vyberte fotografie, které se vám nejvíce líbí, a dejte jim patřičný počet hvězdiček! (5 je nejvíce).
Ohodnocení můžete dát každé fotografii, pět hvězdiček dávejte těm opravdu NEJ, ať je vítěz transparentní. 
Z jedné IP adresy je možné hlasovat jen jednou. 
Hlasuje se do konce kalendářního měsíce.
Rozhodovat bude nejvyšší hvězdičkové ohodnocení v poslední den hlasování (pokud budou mít dvě fotografie stejně hvězdiček, rozhoduje počet hlasů).
Červená barva do pětihvězdičkového obrázku přibývá postupně a ovlivňuje ji i to, jaké ohodnocení fotografie dostane. Čím více červené, tím vyšší ohodnocení fotografie dostala. Může se tedy stát, že zvítězí fotografie, která má méně hlasů (10 hlasů s pětihvězdičkovým hodnocením dělá vyšší hodnocení než 30 hlasů, které fotografii přiřknou jen 4 hvězdičky).

 

Všechny další dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese lektora Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
TOPlist